The Island Paradise
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Indtjekning/Udtjekning Hurtig ind-/ udtjekning |
| Swimmingpool Udendørs pool | Aktiviteter Dykning Snorkling Vandreture | Spa og afslapning Fuld kropsmassage |
| Mad/Drikke Bar/ Lounge område | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Adgang for rullestole Adgang til kørestol |
Denne indkvartering ligger 4 km fra Domaine de l'Habitation la Grivelière og 4,1 km fra Vieux-Fort.
Stedet ligger 5 minutters gang fra Baillifs centrum. Gourbeyre ligger inden for 8 km. Rum Distillery Bologne ligger ved siden af villaen.
Pyrenes busstoppested kan findes inden for 900 meter. Snorkling, dykning og vandreture kan arrangeres i området.
- Lokale seværdigheder
- Aqueduc et reservoir de Petite Guinee4,4 km
- Vor Frue af Guadeloupes Katedralbasilika4,5 km
- Salle du Royaume des Temoins de Jehovah4,4 km
- Vanibel950 m
- Roches gravées de la rivière du Plessis700 m
- Plage de Rocroy2,7 km
- Maison Chapp4,4 km
- Lufthavne
- Terre-de-Haut lufthavn22 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Hurtig ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- 24 timers vagtservice
- Bagageopbevaring
- Allergivenlige værelser
- Røgdetektorer
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Kedel
- Tørretumbler
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Bar/ Lounge område
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Strandparasoller
- Solseng
- Solterrasse
- Have
- Grillfaciliteter
- Fuld kropsmassage
- Dykning
- Snorkling
- Vandreture
- Udendørs bad
Services
- Room Service
- Biludlejning
- Dagligvare shopping service
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan vi parkere vores bil i The Island Paradise villa?
Gæster på The Island Paradise villa kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor meget koster det at booke The Island Paradise villa?
Gennemsnitsprisen for en nat i The Island Paradise villa er 135$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger. - ❓
Hvilke betalingsmetoder understøtter The Island Paradise villa?
The Island Paradise villa accepterer betalingsmetoder som Visum, Mastercard og American Express.